Letër e hapur UEFA-s

Futboll

Letër e hapur UEFA-s

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 06:41
Ilustrim

Të nderuar miq, ishim dëshmitarë të shprehjes raciste të njëlojtari nga Austria i cili ja drejtoi lojtarit nga Maqedonia Veriore! Bëhet fjalë për Marko Arnautovic i cili ja ofendoi nënën shqiptare lojtarit nga Maqedonia Veriore Alioski.

Kërkojmë nga ju ky lojtar racist të përjashtohet nga ndeshjet e radhës, dhe Austria të dënohet me gjobë sipas ligjeve që i parasheh UEFA e që ka të bën me racizmin.

Besojmë në parullën JO RACIZMIT NË LOJË!

Dashamirët e sportit

Kjo letër do të ju dërgohet disa medieve në Evropë

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat