​Spanjë - Suedi, formacionet e mundshme

Futboll

​Spanjë - Suedi, formacionet e mundshme

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 07:20
​Spanjë - Suedi

Kombëtarja e Spanjës ndeshjen e saj të parë në Euro 2020 do ta zhvillojë sonte kundër Suedisë.

Takimi do të zhvillohet në qytetin e Sevillas, me fillim nga ora 21:00.

Të dyja kombëtaret kanë nga dy mungesa për këtë ndeshje. Në radhët e Suedisë për shkak të lëndimeve mungojnë Kulusewski dhe Svanberg, ndërsa te Spanja nuk do të paraqiten Busquets dhe Llorente.

Formacionet e mundshme:

Spanja: (4-1-4-1): Simon; Azpilicueta, Pau Torres, Laporte, Alba; Rodri; Llorente, Koke, Thiago, Ferran Torres; Moreno

Suedia: (4-4-2): Olsen; Lustig, Lindelof, Jansson, Augustinsson; Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg; Quaison, Isak

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat