Atletico në bisedime me Calhanoglu

Futboll

Atletico në bisedime me Calhanoglu

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 13:56
Hakan Calhanoglu

Klubi spanjoll është në bisdime me mesfushorin e Milan Hakan Calhanoglu.

Sipas ‘Sport’, Atletico po konisderon transferimin e Calhanoglut.

Objektivi primar i ‘Madrilenëve’ mbetet Rodrigo De Paul, por Diego Simeone, ka si opsion të dytë Calhanoglun.

Turku, nuk e ka vazhduar ende kontratën me Milanin dhe mund të bashkohet me Atleticon si futbollist i lirë.

27- vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 43 paraqitje me fanellën e Milan në të gjitha garat, duke realizuar nëntë gola dhe 12 asistime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat