​Euro 2020/ Çekia triumfon ndaj Skocisë me dy golat e Patrick Schick

Futboll

​Euro 2020/ Çekia triumfon ndaj Skocisë me dy golat e Patrick Schick

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 16:56
Foto

Republika e Çekisë e ka nisur me këmbë të mbarë rrugën në Kampionatin Evropian Euro 2020 duke e mposhtur Skocinë me rezultat 2-0.

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për Grupin D dhe u zhvillua në “Hampden Park” në Glasgoë.

Ishte sulmuesi Patrick Schick ai i cili e vendosi fatin e kësaj ndeshje me dy golat e tij brenda 10 minutave.

Fillimisht Schik realizoi golin e parë në minutën e 42’ kurse e dyfishoi rezultatin në të 52’-tën.

Renditja në Grupin D pa ndeshjeve të para është si më poshtë:

Çekia 3 pikë

Anglia 3

Kroacia 0

Skocia 0

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat