Poloni – Sllovaki, rezultati pas pjesës së parë

Futboll

Poloni – Sllovaki, rezultati pas pjesës së parë

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 18:50
Foto

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Evropian Euro 2020 ndërmjet Polonisë dhe Sllovakisë.

Sllovakia është në epërsi minimal ndaj Polonisë në “Gazprom Arena” duke iu falënderuar autogolit të portierit Szczesny në minutën e 18 të ndeshjes.

Kurse posedimi i topit është në anën e Polonisë me 60 përqind.

Por, kjo nuk ka sjellur efektin e duhur sa i përket golave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat