​Euro 2020/ Formacionet zyrtare të kryendeshjes së ditës Spanjë – Suedi

Futboll

​Euro 2020/ Formacionet zyrtare të kryendeshjes së ditës Spanjë – Suedi

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 20:02
Foto ilustrim

Dy kombëtaret favorite për ta kaluar Grupin E të Kampionatit Evropian Spanja dhe Suedia do t’i provojnë forcat e tyre sonte në stadiumin “Estadio de La Cartuja” në Sevilla me fillim nga ora 21:00.

Trajneri i Spanjës Luis Enrique, i cili befasoi të gjithë kur e publikoi listën e lojtarëve të ftuar ku përjashtoi disa emra shumë të njohur me në krye kapitenin Sergio Ramos e pastaj lojtarë si Isco e Asensio do të kërkojë tre pikët e para nga kjo ndeshje.

Këto janë formacionet zyrtare:

Spanja: Simon, Llorente, Torres, Laporte, Alba, Rodri, Koke, Pedri, Olmo, Torres, Morata

Suedia: Olsen, Augustinson, Berg, Danielson, Ekdal, Forsberg, Isak, Larson, Lindelof, Lustig, Olsson

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat