Pedri bëhet lojtari më i ri spanjoll në një Kampionat Evropian

Futboll

Pedri bëhet lojtari më i ri spanjoll në një Kampionat Evropian

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 21:11
Pedri bëhet lojtari më i ri spanjoll në një Kampionat Evropian

Talenti i Barcelonës, Pedri është bërë lojtari më i ri që përfaqëson Spanjën në një Kampionat Evropian, duke mposhtur rekordin e Miguel Tendillo që nga viti 1980.

Pedri është vetëm 18 vite, gjashtë muaj dhe 18 ditë kur u zgjodh në formacionin bazë kundër Suedisë, afërsisht rreth një vit më i ri se ish ylli i Valencias dhe Real Madridit.

Top pesë spanjollët më të rinj kompletohen nga Fernando Torres, Cesc Fabregas dhe Gerard Lopez.

Ndërkohë, Pedri gjithashtu u bë lojtari i dytë më i ri që bën 50 paraqitje Barcelonën dhe para tij është vetëm Bojan Krkic.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat