Notat e futbollistëve shqiptarë

Futboll

Notat e futbollistëve shqiptarë

Më: 17 qershor 2021 Në ora: 18:36
Notat e futbollistëve shqiptarë

Kombëtarja e Ukrainës ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Pas humbjes nga Holanda, të përzgjedhurit e Andriy Shevchenkos kanë mposhtur Maqedoninë e Veriut.

Ndeshja e zhvilluar sot në Bukuresht të Rumanisë, përfundoi me rezultatin 2-1.

Andriy Yarmolenko dhe Roman Yarmechuk shënuan golat e fitores për ukrainasit, kurse golin e vetëm për maqedoninë e shënoi futbollisti shqiptar, Ezgjan Alioski.

Alioski dhe Visar Musliu ishin dy futbollistët shqiptarë që luajtën tërë ndeshjen. Enis Bardhi luajti për 77 minuta, kurse Arijan Ademi për 85 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat