Ish-futbollisti i Kombëtares së Kosovës: Ukraina do të kualifikohet

Futboll

Ish-futbollisti i Kombëtares së Kosovës: Ukraina do të kualifikohet

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 00:53
Debatik Curri

Ish-futbollisti i Kombëtares së Kosovës dhe Shqipërisë, Debatik Curri, i cili po ashtu ka luajtur në Ukrainë, ka cilësuar se Kombëtarja e Ukrainës ka mundësi për të kaluar në fazën kualifikuese të Kampionatit.

“Mendojë që [Ukraina] e kanë një grup shumë të mirë”.

”Me trajnerin Shevchenko që e ka bërë një kompozim mjaftë të mirë të skuadrës edhe mendoj që këta do të kualifikohen pas ndeshjes të cilën e kanë me Austrinë”.

”Atë ndeshje do ta fitojnë, do të kualifikohen tutje”

Ukraina e mposhti Maqedoninë e Veriut, me rezultat 2:1.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat