Rrëfehet Buffoni, flet për Parma dhe PSG

Futboll

Rrëfehet Buffoni, flet për Parma dhe PSG

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 07:39
Gigi Buffon

I ftuar në Marina di Pisa te emisioni  “Invasioni di Campo”, formati i lindur nga bashkëpunimi i trajnerit Aldo Dolcetti dhe Matteo Graniti, Gigi Buffon, portieri i ri i Parma, foli për arsyet e nismës së tij të re, ‘Buffon Academy’ por u ndal më pas te kthimi te Parma dhe karriera:

“Arsyeja është një përmbledhje: Kam mësuar shumë nga prindërit e mi, më të rëndësishmet nga nëna ime. Ajo gjithmonë më thoshte “sillu mirë, hiq dorë nga disa gjëra dhe jeta do të shpaguhet me interesa”

“Gjithmonë jam përpjekur ta bëj këtë mësim një praktikë dhe në fillim ishte e lodhshme. Duke hequr dorë nga diçka në një profesion ku egoja tejmbush dhe në vend të kësaj kuptova se duke bërë kështu, jeta më ktheu shumë më shumë sesa meritoja. Vazhdoj jetën time kështu sepse besoj shumë në të”.

Paris SG: “Ishte  fat për mua. Unë pata mundësinë të luaja në një ekip të fortë për nga cilësia, duke biseduar me djemtë kur u ktheva te Juventusi gjithmonë thoja se kam provuar vetëm një ndjenjë të forcës në këtë mënyrë.

Bëhesh mendjemadh dhe jeta të ndëshkon. Viti i karrierës sime që e kujtoj me shumë kënaqësi është pikërisht ai i Parisit.

Respektin që kam pasur në Francë nuk e kam ndjerë kurrë, kam dalë shumë më tepër në Paris, e kam jetuar me lehtësinë e dikujt që dëshiron të ndajë dhe të ndërveprojë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat