Reagon Hummels

Futboll

Reagon Hummels

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 11:29
Hummels

Gjermania u mposht nga Franca dhe sigurisht Mats Hummels është një prej atyre që e ka përjetuar më keq humbjen e pësuar, pasi mbrojtësi shënoi autogolin që u dha tre pikët kampionëve të botës.

Qendërmbrojtësi i Borussia Dortmund ka zbuluar reagimin epik të djalit të tij, që ende nuk i mbushur 4 vjeç dhe normalisht nuk është se i di rregullat e futbollit.

“Fatmirësisht Ludwig nuk e di ende se çfarë është autogoli. Ai mendon se kut topi shkon në rrjetë është gjithmonë ‘OK’. Më thanë se ai po brohoriste.

Ndoshta duhet t’ia mësoj se çfarë është autogoli”, ka treguar Hummels për Bild.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat