Kontrata me Sassuolon skadon në vitin 2024

Futboll

Kontrata me Sassuolon skadon në vitin 2024

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 18:01
Kontrata me Sassuolon skadon në vitin 2024

Sipas La Gazzetta dello Sport, Liverpool dhe Tottenham po mbajnë nën vëzhgim Domenico Berardin dhe së shpejti mund të bëjnë një ofertë fillestare për të nënshkruar me yllin e Sassuolos.

Berardi është titullar në krahun e djathtë të Italisë në Kampionatin Evropian. Ai ishte i përfshirë në të tre golat e Azzurrit në ndeshjen e tyre hapëse kundër Turqisë dhe ofroi një asist për shokun e tij të skuadrës te Sassuolo, Manuel Locatelli në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve kundër Zvicrës.

Kontrata e tij me Sassuolon skadon në vitin 2024 dhe sipas La Gazzetta dello Sport, performancat e tij në Kampionatin Evropian kanë tërhequr interes nga disa klube të larta evropiane.

Gazeta raporton se Leicester City, Liverpool dhe Tottenham po mbajnë nën vëzhgim 26-vjeçarin, por Sassuolo dëshiron të paktën 50 milionë euro për ta shitur atë.

Raporti pretendon se Sassuolo nuk ka marrë ende një ofertë zyrtare, por Liverpool dhe Tottenham së shpejti mund të vendosin ofertat e tyre në tryezë duke u përpjekur të sigurojnë shërbimet e sulmuesit anësor, i cili ishte përgjegjës për 17 gola dhe tetë asistime në 30 paraqitje në të gjitha garat në nivel klubi në sezonin 2020-21.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat