Në Angli kanë frikë nga Italia

Futboll

Në Angli kanë frikë nga Italia

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 18:25
Në Angli kanë frikë nga Italia

Në Angli ata fillojnë të kenë frikë nga Italia në funksion të fitores finale të Kampionatit Evropian.

Ish-sulmuesi Gary Lineker shkroi në profilin e tij në Twitter: “Dhjetë fitore radhazi pa pësuar gol. Italia duket shumë e fortë ”.

Ish kapiteni i Manchester United Roy Keane më pas bëri jehonë në mikrofonat e BBC: “Italia duhet të lavdërohet për punën në fazën e mos kontrollit të topit, duke bllokuar kundërshtarët e tyre me vendosmëri dhe ritëm.

Dhe kur je i uritur dhe me dëshirë, me siguri qe ke sukses”.

Gazeta Guardian, nga ana tjetër, vlerëson Azzurri duke shkruar: “Një demonstrim i kolektivit ne Evropian, i cili duhet të paralajmërojë pjesën tjetër të rivalëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat