Kroaci – Çeki, Luka Modric shpallet futbollisti i ndeshjes

Futboll

Kroaci – Çeki, Luka Modric shpallet futbollisti i ndeshjes

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 21:18
Luka Modric

Ndeshja mes Kroacisë dhe Çekisë ka përfunduar me rezultat 1-1.

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Çekisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshja mes tyre përfundoi me rezultat 1-1.

Golin për Çekinë e realizoi Patrick Schick në min e 37′, për Kroacinë realiozi Ivan Perisic në min e 47′.

Pas ndeshjes UEFA shpalli futbollistin e ndeshjes, ai është Luka Modric.

Modric ishte lider i kroatëve në mesfushë, por paraqitja e tij nuk e ndihmoi Kroacinë të merr më shumë se një pikë në këtë ndeshje. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat