Ruçi i jep lamtumirën Kosovës

Futboll

Ruçi i jep lamtumirën Kosovës

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 21:37
Ruçi i jep lamtumirën Kosovës

Shkëlzen Ruçi mbyll aventurën e tij në Kosovë tek ekipi i Gjilanit.

Ish portieri i Elbasanit, Bylisit dhe Luftëtarit, me të cilin mori pjesë edhe në Kupat e Europës, ka bërë të ditur vendimin e tij me një status në rrjetin social Facebook, ku shpreh falënderimin e tij për drejtuesit dhe skuadrën e Gjilanit.

Me shumë gjasa, 28-vjeçari do ta vijojë karrierën e tij në Kategorinë Superiore, ku mësohet se janë dy skuadra që kanë shfaqur interesim për të siguruar shërbimet e gardianit.

Përgjatë dy sezoneve në Kosovë, Ruçi mbrojti portën e skuadrës së Kosovës, duke treguar edhe aftësitë e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat