Renova prezanton përforcimin e ri

Futboll

Renova prezanton përforcimin e ri

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 22:26
Renova prezanton përforcimin e ri

Renova sot ka prezantuar përforcimin më të ri në ekip. Bëhet fjalë për sulmuesin anësor Izet Ajrullahun.

23 vjeçari vjen nga radhët e Makedonija Gjorçe Petrovit, ndërsa te gipspunuesit pritet të jetë vlerë e shtuar në repartin e sulmit.

Renova javëve të fundit ka bërë shumë ndryshime në organikë, pasi nga skuadra janë larguar Jasharovski, Tafe, Gavazaj dhe Velia, përderisa janë siguruaru shërbimet e Aleksovskit e Ilievskit, ndërsa kontratë të reja kanë nënshkruar Gafuri, Sadiki, Abdullai dhe Velii.

Renova synon të jetë sa më e fortë për edicionin e ri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat