Punë nga dita e parë për përfundim pozitiv të “EURO 2020”

Futboll

Punë nga dita e parë për përfundim pozitiv të “EURO 2020”

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 23:03
Punë nga dita e parë për përfundim pozitiv të “EURO 2020”

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, aktualisht është Amsterdam, ku përgatitet për ndeshjen e tretë të Grupit C në EURO 2020.

Pas akomodimit, futbollistët menjëherë nisën përgatitjet për sfidën ndaj Holandës.

Gjasat janë të humbura që të kalohet grupi pas dy disfatave , nga Austria dhe Ukraina, andaj tani mbetet shpresa që të me ndeshjen e e fundit të arkëtohen pikët e para në garën kontinentale.

Në stërvitjen e parë munguan futbollistët që ishin në ekipin e parë dhe pankinë, ndërsa stërvitjes iu bashkua edhe trajneri Igor Angelovski, që kërkon ndoshta një futbollist nga “rezervistët” që të befasojë Holandën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat