Angli – Skoci, ja kush u shpall futbollisti i ndeshjes

Futboll

Angli – Skoci, ja kush u shpall futbollisti i ndeshjes

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 23:25
Billy Gilmour

Ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë ka përfundur 0-0.

Kombëtarja e Anglisë dhe Skocisë kanë ndarë pikët, pasi ndeshja mes tyre u mbyll me rezultat 0-0.

Të dyja skuadrat patën rastet e tyre, por nuk arritën të realizojnë ndonjë gol.

Pas ndeshjes UEFA ka zgjedhur futbollistin e ndeshjes, ai është Billy Gilmour.

Gilmour ishte më i dalluari në këtë ndeshje me lojën e tij në mesfushë, edhe pse skuadra e tij nuk arriti më shumë se një barazim kundër Anglisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat