Barça dhe United planifikojnë shkëmbinin e “rrezikshëm”

Futboll

Barça dhe United planifikojnë shkëmbinin e “rrezikshëm”

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 00:26
Donny van de Beek

Barcelona është në vështirësi ekonomike. Katalanasit janë klubi më i goditur nga pandemia dhe po mundohen të përforcojnë skuadrën pa shpenzuar.

Këtë e tregojnë transferimet me kosto zero të Sergio Aguero dhe Eric Garcia, pa harruar Depay që pritet të nënshkruajë shumë shpejt.

Barcelona synon të përdorë edhe shkëmbimet dhe një nga këto mund të përfshijë edhe Donny van de Beek.

Sipas Sport, mesfushori holandez i Manchester United i ka kërkuar klubit që të largohet pas një sezoni negativ në Old Trafford.

Holandezi është pëlqyer gjithmonë nga skuadrat italiane, nga Roma tek Juventus dhe Inter.

Sipas Daily Express, Barcelona mund t’i ofrojë Miralem Pjanic Manchester United në këmbim të Van de Beek. Një tjetër goditje për Juventus dhe Inter, të dy të interesuara për boshnjakun.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat