​Para ndeshjes Portugali-Gjermani, ja si duket “Grupi i Vdekjes”

Futboll

​Para ndeshjes Portugali-Gjermani, ja si duket “Grupi i Vdekjes”

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 17:20
Foto ilustrim

Franca nuk arriti të arkëtojë më shumë se një pikë në ndeshjen kundër Hungarisë.

Ndeshja e parë e xhiros së dytë të Grupit F mes Francës dhe Hungarisë nuk prodhoi fitues, ku të dy kombëtaret barazuan me rezultat 1:1, duke ndarë pikët e barabarta në “Puskas Arena” të Budapestit.

Me vetëm një pikë të arkëtuar sot, Franca tani lëviz në pozitën e parë në “Grupin e Vdekjes” me gjithsej katër pikë, ku lë pas Portugalinë në pozitën e dytë me tre pikë, por me një ndeshje më pak.

Pas pak minutash pritet të filloj edhe ndeshja e fundit e xhiros së dytë në Grupin F, ku Portugalia do të udhëtojë për në Munih, për tu përballur kundër Gjermanisë.

Më poshtë e gjeni renditjen momentale të Grupit F.

Grupi F

1.Franca – 2 ndeshje – 4 pikë

2.Portugalia – 1 ndeshje – 3 pikë

3.Hungaria – 2 ndeshje – 1 pikë 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat