Donnarumma do të jetë portieri i ri i PSG-së

Futboll

Donnarumma do të jetë portieri i ri i PSG-së

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 16:03
Donnarumma do të jetë portieri i ri i PSG-së

Tashmë pothuajse është e kryer kjo punë. Gianluigi Donnarumma do të jetë lojtari më i ri i Paris Saint-Germainit.

Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Donnarumma do t’u nënshtrohet testeve mjekësore nesër në Firenzë.

Donnarumma do të jetë portieri i ri i Paris Saint-Germainit dhe do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2026.

Kështu, Donnarumma largohet nga klubi që i ofroi cdo gjë. Ai ishte pjesë e ekipit të parë të Milanit që nga viti 2015 dhe deri tash ka bërë 215 paraqitje, duke e siguruar vendin e titullarit edhe te ekipi kombëtar i Italisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat