Eriksen nuk mund të luajë më futboll, reagon Blind

Futboll

Eriksen nuk mund të luajë më futboll, reagon Blind

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 16:21
Eriksen dhe Blind

Danezi për disa minuta luftoi me jetë gjatë ndeshjen Danimarkë – Finlandë, por në fund arriti të shpëtojë gjallë, derisa tani është në gjendje shumë më të mirë.

Mbetet e paqartë nëse ish ylli i Tottenham do vazhdojë të luajë futboll, por Blind mendon se Eriksen nuk do largohet nga fusha e gjelbër.

“Kur kjo më ndodhi mua, e gjithë bota më thoshte se jam lojtar i mbaruar, se nuk do luaja asnjëherë më”.

“Shikoni ku jam sot. Kjo është çfarë i them të gjithëve”.

“U ndjeva se isha gati dhe i qetë për rikthimin dhe sapo mora dritën e gjelbër nga spitali dhe stafi mjekësorë i Ajaxit”.

“Nuk kishte arsye të mos luaja në nivelin e lartë. Gjëja më e rëndësishme është të ndihesh i lirë në kokë”, deklaroi ai.

Ndërkohë, në muajin e ardhshëm do mësohet gjithçka lidhur me të ardhmen e danezit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat