Florentino Perez përgatit planin për rindërtimin e Real Madridit

Futboll

Florentino Perez përgatit planin për rindërtimin e Real Madridit

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 18:15
Florentino Perez

Ka qenë një vit i ndërlikuar për Real Madridin që u mbyll pa trofe, gjë që skuadra madrilene nuk është mësuar.

Rindërtimi i Realit është i nevojshëm dhe presidenti i klubit, Florentino Perez ka përgatitur planin e duhur.

Ndryshimet e nevojshme

Largimi i parë i madh ishte Zinedine Zidane, që pastaj u ndjek nga Sergio Ramos. Arritja e Carlo Ancelottit ndoshta ka bërë që bordi të mos mendojë për stolin, ngase tekniku italian respektohet shumë nga klubi.

Perez që disa javë është duke provuar disa gjëra në mënyrë që mbështetësit e Realit të jenë të emocionuar pas një sezoni të vëshitrë.

Ai e di që gjëja kryesore që do t’i gëzonte tifozët do jetë arritja e Kylian Mbappe – çështje në të cilën është duke punuar.

Fillimi i edicionit të kaluar ishte i vështirë shkaku i pandemisë së COVID-19 dhe Zidane që nuk ishte i gatshëm t’i besonte lojtarëve si Gareth Bale, James Rodriguez ose Dani Ceballos.

Transferimet e reja nuk ndodhen shkaku i gjendjes së vështirë financiare dhe skuadra vazhdoi me disa hapa mbrapa.

Zidane me lojtarët deri në fund luftojë për dy trofe, Ligën e Kampionëve dhe La Liga-n, por nuk ishte e mjaftueshme, andaj edhe u largua një vit pa i skaduar kontrata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat