Arsenal dhe Manchester City në garë për shërbimet e Zakarias

Futboll

Arsenal dhe Manchester City në garë për shërbimet e Zakarias

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 23:48
Denis Zakarian

Dy klubet angleze kanë shprehur interesim për Denis Zakarian.

Sipas mediave angleze, Arsenal dhe Man City janë të interesuar për transferimin e Zakarias gjatë afatit kalimtar të verës.

Raportohet se dy klubet kanë nisur bisedimet me drjetuesit e Borussia M’gladbach për mbrojtësin.

Klubi gjermani po kërkon të paktën 30 milionë euro për ta lënë të lirë të largohet futbollistin.

Kjo shumë nuk duket qe është problem për gjigantët anglez që do të luftojnë deri në fund për transferimin e tij.

24-vjeçari, sezonin e kaluar zhvilloi 32 ndeshjen me ekipin e tij në të gjitha garat, duke realizuar një gol dhe një asistim. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat