Juventus cakton bisedime të reja mbi yllin italian

Futboll

Juventus cakton bisedime të reja mbi yllin italian

Më: 25 korrik 2021 Në ora: 23:17
Manuel Locatelli

Juventus janë të vendosur të finalizojnë një transferim për një njeri që luajti një rol kryesor në drejtimin e Italisë drejt lavdisë së Kampionatit Evropian

Gol.com ka konfirmuar se “Zonja e vjetër” ka planifikuar bisedime të reja me Sassuolo në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje për Manuel Locatelli.

Locatelli doli si objektivi numër një i transferimit i Juves pas një fushate mbresëlënëse 2020-21 në Sassuolo, të cilën ai e ndoqi duke ndihmuar Italinë të fitonte titullin e gjashtë të madh në Kampionatin Evropian të kësaj vere.

23-vjeçari gjithashtu ka qenë i lidhur me Arsenalin, por do të preferonte të transferohej te Juventus dhe të luante në Ligën e Kampionëve.

Juve pritet t’i rihapet negociatat me klubin e tij aktual.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat