Media italiane: Juventus huazon Pjaca te rivali i madh

Futboll

Media italiane: Juventus huazon Pjaca te rivali i madh

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 18:52
Marko Pjaca

Marko Pjaca do të mirëpresë sezonin e ri në klubin e ri.

Juventus do të huazojë Pjaca te rivali i qytetit Torino, i cili u mor në këtë sezon nga eksperti kroat Ivan Juriq, sipas TuttoMercatoWeb.

Pjaca luajti deri në 34 ndeshje kampionati për Genoa sezonin e kaluar, që është më shumë sesa ai kishte grumbulluar në tre sezonet para kësaj të kombinuar.

Pjaca u shit nga Dinamo te Juventus në verën e vitit 2016 për një shumë rekorde prej 23 milionë eurosh. Ai së shpejti u dëmtua rëndë dhe kaloi disa sezone të fundit në huazim te Schalke, Fiorentina, Anderlecht dhe Genoa.

Ai luajti 24 ndeshje për ekipin kombëtar dhe shënoi një gol. TuttoMercato shkruan se Torino mposhti Hellas Verona në finish në luftën për anësorin kroat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat