Varane te Unitedi, ja kur do të bëhet zyrtarizimi

Futboll

Varane te Unitedi, ja kur do të bëhet zyrtarizimi

Më: 26 korrik 2021 Në ora: 21:38
Raphael Varane

Raphael Varane është gjithnjë e më afër transferimit te Manchester United.

Bisedimet mes klubit anglez dhe atij spanjoll kanë qenë intensive gjatë ditëve të fundit, aq sa mediat franceze shkruajnë se akordi mes palëve është arritur.

Sipas Le Parisien marrëveshja do të mbyllet në fund të kësaj jave për shifrën e 45 milionë eurove dhe jo 80 milionë euro siç u përfol fillimisht.

Kjo edhe për faktin se Reali është në krizë të thellë ekonomike dhe nuk kërkon ta humbasë pas një viti me parametër zero mbrojtësin francez i cili do të firmosë për 4 ose 5 sezone me Djajtë e Kuq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat