Marcus Rashford: Paratë e mbledhura për të riparuar muralin e vandalizuar në Mançester do të dhurohen për bamirësi

Futboll

Marcus Rashford: Paratë e mbledhura për të riparuar muralin e vandalizuar në Mançester do të dhurohen për bamirësi

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 00:15
Marcus Rashford

Marcus Rashford do të dhurojë gati 46,000 mijë euro të mbledhura, pasi murali i tij në Mançester u dëmtua, të gjitha paratë do të dhurohen për një organizatë bamirësie të bankës ushqimore.

Murali u vandalizua pasi sulmuesi i Manchester United humbi një penallti në finalen mes Anglisë dhe Italisë në Ëembley, shkruan Skysports.

Një faqe e financimit të fondeve u krijua për të mbledhur fonde për të riparuar muralin dhe mijëra njerëz morën pjesë për të lënë mesazhe pozitive në mbështetje të Rashford dhe shokëve të tij të ekipit, Bukayo Saka dhe Jadon Sancho, të cilët gjithashtu u abuzuan racisht në mediat sociale pasi kishin humbur penalltit në gjuajtjet e penalltive në Wembley.

Rashford ka thënë se këto fonde do t’i jepen Fare Share Greater Manchester, bamirësia me të cilën ai ka punuar për të siguruar ushqime falas në shkollë për fëmijët gjatë pushimeve verore.

Rashford shkroi në Twitter: “Faleminderit Ëithington Ëalls, Akse P19, për Julie-n që i dha fund të gjitha paratë e saj, dhe për të gjithë ata që dhuruan për  riparimin e tij”.

“Duke mbledhur afër 40 mijë funte, ato fonde tani do të dhurohen në FareShare Greater Manchester duke garantuar që ne të arrijmë më shumë fëmijë në nevojë këtë verë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat