Januzaj shënon gol fantastik ndaj Monacos

Futboll

Januzaj shënon gol fantastik ndaj Monacos

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 19:15
Januzaj shënon gol fantastik ndaj Monacos

Në kuadër të ndeshjeve parapërgatitore të skuadrave para edicionit të ri, Real Sociedadi dhe Monaco kanë zhvilluar një ndeshje miqësore.

Në sfidën e zhvilluar në Reale Arena, rezultati u zhbllokua që në minutat e para të takimit, ndërsa të parët shënuan vendasit.

Ekipi spanjoll arriti të realizonte falë anësorit shqiptar, Adnan Januzaj, i cili e gjeti rrjetën në minutën e pestë.

Futbollisti që e ka përfaqësuar Belgjikën goditi në vijë të zonës dhe e la të pashpresë portierin kundërshtar.

Ky është një sinjal i mirë se 26-vjeçari mund të ketë një sezon solid.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat