Shkëndija midis Dzeko dhe Sergio Conceiçao

Futboll

Shkëndija midis Dzeko dhe Sergio Conceiçao

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 11:09
Shkëndija midis Dzeko dhe Sergio Conceiçao

Ajo që luhej dje në “do Dragao”, mes Portos dhe Romës, ishte më shumë se miqësore. Ndeshja përfundoi me rezultatin 1-1, me golat e Mancini dhe barazimin e Vitor Ferreira në fund.

Sidoqoftë, për të trazuar shpirtrat, mendoi Pepe, i cili kreu një ndërhyrje shumë të ashpër kundër Mkhitaryan. Kjo shkaktoi një luftë të vërtetë midis të njëzet e dy lojtarëve në fushë, duke e shtyrë gjyqtarin në një pezullim të përkohshëm të ndeshjes.

U deshën disa minuta para se kaosi i përgjithshëm të qetësohej, falë ndërhyrjes së stafeve respektive, të cilat me vështirësi shuan një situatë që gradualisht po bëhej gjithnjë e më inkandeshente.

Në mes të trazirave, “përplasja” verbale midis trajnerit të Portos, Sergio Conceiçao dhe Edin Dzeko, nuk kaloi pa u vënë re. Sulmuesi boshnjak iu drejtua trajnerit portugez me një ton ironik, së pari duke e duartrokitur atë dhe më pas duke shtuar dozën me fjalët: “Bravo Coinceçao, 1-0 e fillove duke qarë. Shko të qash tani!”

Përgjigjja e ish-lojtarit të Interit dhe Lazios ishte po aq e gjallë, erdhi në minutën e fundit, kur Porto e tij barazoi një ndeshje që ishte shumë me e ashpër se miqësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat