​Carvajal rinovon kontratën me Real Madridin

Futboll

​Carvajal rinovon kontratën me Real Madridin

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 17:17
Dani Carvajal

Mbrojtësi spanjoll do ta vazhdojë të ardhmen e tij me “Galaktikët”.

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka bërë sot zyrtare që mbrojtësi i krahut të djathtë Dani Carvajal ka nënshkruar një kontratë të re, duke vazhduar qëndrimin në “Santiago Bernabeu”, përcjell KosovaPress.

Carvajal ka rinovuar kontratën edhe për katër vjet, duke e veshur kështu fanellën e “Galaktikëve” deri në vitin 2025.

Që prej transferimit nga Bayer Leverkuseni te Real Madridi në qershor 2013, Carvajal ka shënuar nëntë gola dhe 59 asistime në 362 paraqitje për klubin e Real Madridit dhe Real Madrid Castilla.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat