Formacionet zyrtare: Connah’s Quay – Prishtina

Futboll

Formacionet zyrtare: Connah’s Quay – Prishtina

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 19:32
Formacionet zyrtare: Connah’s Quay – Prishtina

Prishtina ka arritur fitore të madhe në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës.

Kampioni i Kosovës triumfoi me rezultat 4-1 ndaj kampionëve të Uellsit javën e kaluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, shkruan Gazeta Olle. Fitorja me tre gola epërsi i jep shpresë dhe motiv Prishtinës edhe për ndeshjen e dytë, për të kaluar tutje në rrethin e tretë të garës së tretë më të madhe evropiane për klube.

Janë publikuar formacionet për këtë takim:

Connah’s Quay: Byrne, Wilde, Disney, Haran, Morris, Poole, Edwards, Moore, Mullan, Owens, Insall.

Prishtina: Nika, Bekteshi, Krasniqi, Mankenda, Mici, Bardhoku, Boshnjaku, Krasniqi, Shabani, John, Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat