Sulmuesi shqiptar bëhet hero i Hajdukut

Futboll

Sulmuesi shqiptar bëhet hero i Hajdukut

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 19:42
Sulmuesi shqiptar bëhet hero i Hajdukut

Emir Sahiti e ka filluar si protagonist absolut këtë sezon me skuadrën e Hajduk. Futbollisti shqiptar, po shkëlqen në radhët e kroatëve në kampionat, por edhe në Europë.

Sot, një gol i tij në minutat shtesë mbajti në lojë Hajdukun, që po shkonte drejt eliminimit në kohën e rregullt në ndeshjen ndaj Tobol të Kazakistanit në Ligën e Konferencës.

Hajduku kishte fituar 2-0 ndeshjen e parë falë edhe një asisti të Sahitit te goli i avantazhit por sot po mundej me shifrat 3-0 dhe ishte pak sekonda larg eliminimit.

Në minutën e 94-t, ishte Sahiti ai i cili me një gjuajtje të fortë dërgoi sferën në rrjetë dhe bëri që ndeshja të shkonte në kohët shtesë, duke mbajtur në lojë skuadrën e tij në Europ.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat