Skuadra e famshme holandeze me fat, Til fatal për Dritën! Nënkampioni i Kosovës nuk e meritoi eliminimin!

Nga: Kemajl Goca Më: 29 korrik 2021 Në ora: 20:21
Pamje nga ndeshja, foto Kay int Veen

Drita nuk e meritoi eliminimin! Goli në minutën e fundit, ishte fatal, të cilin e realizoi Til, duke e kompletuar het-trik-un dhe falë tij Feyenoord avancoi në rrethin e tretë të Conference League.

Nënkampioni i Kosovës, Drita, nuk e meritoi eliminimin, futbollistët e të cilës luftuan si burrat dhe dhanë shembull se si luftohet për ngjyrat e klubit.

Feyenoord ka shënuar fitore me rezultat 3:2 ndaj Dritës, duke iu falënderuar barazimit 0:0 në Prishtinë, kualifikohen më tej.

Feyenoordi avancon me golin e Til në minutën e 7-të.

Drita dridh skuadra e famshme holandeze. Marko Simonovski barazon rezultatin 1:1 në minutën e 12-të.

Në minutën e 16-të, Astrit Fazliu shënoi duke e shfrytëzuar edhe gabimin e portierit, 1:2.

Guus Til shënon golin e dytë personal në ndeshje, Feyenoordi barazon rezultat 2:2 në minutën e 68-të.

Në minutën e fundit, Til shënon për 3:2, duke e eliminuar Dritën, e cila tregoi lojë burrërore dhe nuk e meritoi këtë humbje.
Skuadra famshme holandeze kualifikohet me fat.

Feyenoord - Drita 3:2