Milani heq dorë nga shitja e Leaos

Futboll

Milani heq dorë nga shitja e Leaos

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 21:44
Rafael Leao

Milani ka vendosur ta heq Rafael Leaon nga shitja pasi ka zvogëluar opsionet sulmuese, thuhet në mediat italiane.

Deri më tani këtë verë, sulmuesi portugez është përmendur në mënyrë të përsëritur në një seri tregimesh transferimi, me lidhje kryesisht për klubin anglez, Wolverhampton Wanderers.

Ai gjithashtu u propozua si pjesë e një marrëveshjeje të mundshme shkëmbimi me Olympique Marseille dhe Borussia Dortmund.

Sidoqoftë, Milannews pohon këtë mbrëmje se kuqezinjtë kanë vendosur të mbajnë në ekip 22-vjeçarin për këtë sezon.

Kjo sepse ata tashmë e kanë huazuar Lorenzo Colombo te SPAL dhe janë në negociata të avancuara për të shitur Jens Petter Hauge te Eintracht Frankfurt.

Gjatë sezonit 2020-21, Leao kontribuoi me shtatë gola dhe gjashtë asistime në 40 ndeshje për Milanin.

Ai u ble nga Lille në vitin 2019 për një shumë prej 29.5 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat