Onana nuk rinovon me Ajaxin

Futboll

Onana nuk rinovon me Ajaxin

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 21:54
Andre Onana

Andre Onana e mbyll kontratën e tij me Ajax pas një viti dhe sipas medieve holandeze Interi ka arritur ta bindë t’i bashkohet atyre në verën e ardhshme me parametra zero.

Gjithsesi, një tjetër marrëveshje është arritur nga palë të tjera.

Ajax nuk dëshiron ta humbasë me parametra zero dhe e ka nxjerrë në shitje këtë verë, teksa ka arritur marrëveshje me francezët e Lyon.

Nga ana tjetër Onana nuk dëshiron të kalojë te Lyon, por kërkon të qëndrojë edhe një sezon, për të zbatuar më pas marrëveshjen paraprake me Interin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat