Arsenalit nuk i mjaftoi goli i Granit Xhakës

Futboll

Arsenalit nuk i mjaftoi goli i Granit Xhakës

Nga: Kemajl Goca Më: 1 gusht 2021 Në ora: 18:00
Arsenalit nuk i mjaftoi goli i Granit Xhakës

Futbollisti Granit Xhaka edhe pse shënoi për Arsenalin nuk i mjaftoi për rezultat pozitiv në përballje me Chelseat, në një ndeshje miqësore dhe mjaft interesante.

Chelsea ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Arsenalit.

Në minutën e 69-të, Pepe harkon nga rivënia e këndit dhe Xhaka nga afërsia shënon me kokë për 1:1. 

Xhaka inkuadrohet në lojë në minutën e 40-të, i cili bëri lojë mjaft të mirë. 

Për Chelsean shënuan Havertz (26'0 e Abraham (72') dhe për Arsenalin Xhaka (69').

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat