Varane e refuzoi

Futboll

Varane e refuzoi

Më: 1 gusht 2021 Në ora: 18:33
Varane e refuzoi

Raphael Varane e refuzoi mundësin që të kalonte te Paris Saint-Germain dhe Chelsea, pasi kishte mendjen vetëm te Manchester United.

Mbrojtësi francez i ndau rrugët me Real Madridin pas dhjetë vitesh, duke fituar dia herë Ligën e Kampionëve dhe La Ligën.

Por, tifozët e Djajve të Kuq mund të kenë pyetur vetën se kush e ka bindur Varanen që të kalonte në Old Trafford.

Sipas asaj që raporton ESPN, Darren Fletcher thuhet se e ka bindur francezin që t’i bashkohet Manchester Unitedit.

Ish-anëtari i Unitedit që fitoi pesë trofe të Ligës Premier u rikthye në klub si trajner i grupmoshave U16.

Ai më pas kaloi më lartë në strukturat e klubit, duke iu bashkuar ekipit të Ole Gunnar Solskjaer dhe Michael Carrick, që është ndihmës i norvegjezit.

Kështu, Ed Woodward i ka biseduar kushtet me Real Madridin, ndërsa Fletcher ato me lojtarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat