Dardanet shpresojnë në nismë të mbarë

Futboll

Dardanet shpresojnë në nismë të mbarë

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 12:44
Dardanet shpresojnë në nismë të mbarë

Kombëtarja e Kosovës në konkurrencën e femrave sot do ta zhvillojë ndeshjen e parë kualifikuese për Kampionatin Botëror “Australi – Zelandë e Re 2023”, kundër Shqipërisë.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 19:00.

Dardanet nën udhëheqjen e përzgjedhëses Afërdita Fazlija dhe asistenit Veton Çitaku e kanë zhvilluar dje stërvitjen e fundit, ku kanë marrë instruksionet e fundit për duelin e sotëm.

Gëzon fakti se të gjitha futbollistet janë në gjendje të mirë dhe të gatshme për përballjen e nesërme, derisa atmosfera brenda ekipit dhe optimizmi për nismë të mbarë është i madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat