Luftë e ashpër mes tifozëve të Dinamos dhe West Hamit! Një tifoz kroat u plagos rëndë

Futboll

Luftë e ashpër mes tifozëve të Dinamos dhe West Hamit! Një tifoz kroat u plagos rëndë

Nga: K. G. Më: 16 shtator 2021 Në ora: 17:31
Luftë e ashpër mes tifozëve të Dinamos dhe West Hamit! Një tifoz kroat u plagos rëndë

Ndeshja e xhiros së 1 -të të Europa League në futboll, mes Dinamos nga Zagrebi dhe West Ham-it, luhet sonte në Zagreb (18.45), nuk kalon pa incidente.

Luftë e ashpër mes tifozëve të Dinamos dhe West Hamit! Një tifoz kroat u plagos rëndë!

Policia kroate ka ndërhyrë në disa raste për shkak të konfliktit midis dy grupeve të tifozëve.

Një tifoz i BBB (Bad Blue Boy) u plagos rëndë në njërën nga përplasjet.

Policia arrestoi disa tifozë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat