Drenica fiton në Therandë, lider i ri i Kampionatit të Kosovës 

Futboll

Drenica fiton në Therandë, lider i ri i Kampionatit të Kosovës 

Nga: K. G. Më: 16 shtator 2021 Në ora: 17:59
Drenica fiton në Therandë, lider i ri i Kampionatit të Kosovës 

Drenica nga Skenderaj ka shënuar fitore në fund të takimit, me rezultat 1:0 ndaj Ulpianës nga Lipjani, e cila luajti si vendas në Therandë.

Skuadra nga Skenderaj merr kreun e tabelës me 10 pikë, duke lënë pas Ballkanin e Dritën me nga 8 pikë dhe Ulpiana është me vetëm një pikë.

Uka është autor i golit në minutën e 90+3.

Ulpiana mbetet pa fitore edhe pas 4 jave, Drenica vazhdon me lojëra të mira, tre fitore e një barazim. 

BKT Superliga e Kosovës

Prishtina-Gjilani    1:1    
Ulpiana- Drenica    0:1
Drita – Ballkani 0:0
Llapi – Malisheva 0:3
Feronikeli – Dukagjini 1:0

Tabela

1. Drenica    4    3    1    0    6:3    10
2. Ballkani    4   2    2    0    6:4    8
3. Drita    4    2    2    0    7    3:1 8
4. Malisheva    4    2    1    1    7:3 7
5. Feronikeli    4    2    0    2    4:3   6
6. Gjilani    4   1    3  0  3:2 6
7. Dukagjini    3    0    2    2    3:5    2
8. Prishtina    4    0    2    2   3:5   2 
9. Llapi    4    0    2    2      1:6   2        
10. Ulpiana    3    0    1    3    4:8    1
Në javën e pestë do të takohen: Ballkani - Llapi, Malisheva - Feronikeli, Dukagjini - Prishtina, Drenica - Drita dhe Gjilani - Ulpiana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat