Ancelotti: Benzema dhe Vinicius janë duke kaluar në formë të mirë

Futboll

Ancelotti: Benzema dhe Vinicius janë duke kaluar në formë të mirë

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 00:27
Carlo Ancelotti

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka reaguar menjëherë pas fitores ndaj Valencias.

Dy golat e vonshëm të Benzemas dhe Vinicius i sollën fitoren skuadrës së “Los Blancos”.

Tekniku italian pas ndeshjes lavdëroi dyshen, derisa është ndarë i kënaqur edhe me Eden Hazard.

“Hazard luajti mirë, u kombinua mirë, ka qenë në formën e duhur. Ishte ndeshje e mirë. Në aspektin ofensivë kanë kaluar mirë”.

“Benzema dhe Vinicius janë në formën e duhur, se bashku me Hazard janë duke formuar disa kombinime të bukura”.

“Askujt nuk i pëlqen të humbasë, andaj jam ndarë shumë i kënaqur me këtë fitore”, deklaroi ai.

Real Madrid momentalisht është lider në tabelë me 13 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat