Ej mbylle gojën, pamjet

Futboll

Ej mbylle gojën, pamjet

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 12:15
Ej mbylle gojën

Ej mbylle gojën, publikohen pamjet e përplasjes në dhomat e zhveshjes të Advokat me portierin.

Dik Advokat, ish-trajneri i Serbinë, në periudhën kur ndodhi ngjarja e famshme e 14 tetorit 2014 me dronin në Beograd, në të kaluarën ka drejtuar edhe klubin e Feyenordit. Së fundmi janë publikuar disa pamjet nga një dokumentar që po përgatitet për këtë skuadër, teksa shihet se Advokat ka pasur përplasje me një nga ish-lojtarët e tij.

Bëhet fjalë për portierin Nik Marsman, i cili ishte i pakënaqur me skuadrën e tij dhe në dhomat e zhveshjes po bërtiste me të madhe: “Sa të këqij jemi?”.

Në pamje shihet momenti kur Advokat futet aty dhe i thotë: “Hej, hej, hej”, dhe portieri i kthehej: “Hej çfarë!”.

“Mbylle gojën”, ia kthen trajneri portierit. Fejnord është duke realizuar një dokumentar me emrin ‘Dat ene woord’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat