Iniesta ndihet i habitur

Futboll

Iniesta ndihet i habitur

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 13:46
Iniesta ndihet i habitur

Të premten e kaluar, që përkon me 25-vjetorin e ditës kur ai u shfaq në “La Masia” për herë të parë, për të bërë historinë e Barcelonës, Andres Iniesta dha një intervistë për “Goal”.

Në këtë rrëfim, legjenda e klubit blaugrana dhe e Spanjës imagjinon të ardhmen e tij dhe flet për situatën e ekipit të tij të zemrës.

“Ndihem paksa i habitur, sepse kanë kaluar kaq shumë vite, por ishte padyshim një hap i rëndësishëm në jetën time: jo vetëm në nivel sportive, por edhe atë personal.

Unë e mbaj mend gjithmonë si diçka të pabesueshme. Në të gjitha ato vite, për ta thjeshtuar pak, kam përjetuar kohë të mira, por edhe shumë të vështira në fillim, pasi u ndava nga familja ime. Megjithatë, vajtja dhe aktivizimi te Barcelona është gjëja më e mirë që më ka ndodhur në jetë”.

Pyetjes se çfarë këshille do t’u jepte djemve dhe vajzave të sotëm. “gjeniu” i mesfushës i përgjigjet: “Është e vështirë të japësh këshilla, sepse secili ka historinë e vet, mjedisin e tij dhe mënyrën e të bërit të gjërave. As ajo që kam përjetuar 25 vjet më parë nuk mund të krahasohet me përvojat e djemve dhe vajzave të sotme.

Unë iu përkushtua asaj sfide 100%, duke e ditur se ishte një ëndërr, diçka që doja të realizoja për vete dhe familjen. Kisha një besim të verbër në shansin tim te Barcelona”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat