Messi mungon në ndeshjen e nesërme

Futboll

Messi mungon në ndeshjen e nesërme

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 14:17
Messi mungon në ndeshjen e nesërme

Paris Saint-Germain do të jetë pa Leo Messin në ndeshjen ndaj Metzit, të mërkurën nga ora 21:00.

Argjentinasi iu nënshtrua disa ekzaminimeve mjekësore, të cilat konfirmuan një lëndim në gjurin e tij të majtë.

Gjashtë here fituesi i Topit të Artë do t’u nënshtrohet ekzaminimeve të reja mjekësore brenda 48 orëve, dhe, ndërkohë, ai nuk do të jetë në dispozicion të Pochettinos në ndeshjen e mesjavës.

Në tri ndeshjet që luajti, Messi nuk arriti të shënonte apo asistonte, duke mos pasur një nisje të mbarë të aventurës së tij të re.

Në anën tjetër, një lajm i mire vjen nga lojtarët e tjerë të dëmtuar të klubit nga “Parc des Princes”. Marco Verrati është rikthyer në stërvitje sot, teksa Sergio Ramos po vazhdon me stërvitjet individuale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat