Synohet blerja e Theo Hernandez

Futboll

Synohet blerja e Theo Hernandez

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 14:56
Synohet blerja e Theo Hernandez

Pasi shpenzoi rreth 70 milionë euro për kartonin e Achraf Hakimit, Paris Saint Germain është vënë në lëvizje për të blinduar edhe krahun tjetër të mbrojtjes dhe ka piketuar anësorin e Milanit, Theo Hernandez.

Ky i fundit po bën mjaft mirë me kuqezinjtë, kiu sapo ka nisur sezonin e tretë, ndërsa bashkë me Hakimin kanë luajtur edhe në ekipet e moshave të Realit të Madridit, ndaj të dy bashkë do të “bënin me krahë” PSG-në.

Futbollisti francez ka kontratë me Milanin deri në verën e 2023-shit, por përfiton një pagë shumë të ulët në raport me atë që bën në fushën e lojës, ndaj e josh ideja për t’u rikthyer në atdhe, ku përveçse do të luajë me shumë yje të skuadër, do të marrë edhe trajtimin e duhur ekonomik.

Kartoni i Theo Hernandez vlerësohet rreth 50 milionë euro, ndërsa te Milani janë gati të sakrifikojnë mbrojtësin francez, për të siguruar para për të financuar merkaton në hyrje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat