Spektakolar dhe arrogant

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 23:40

Mario Balotelli shënoi përsëri dhe Demirspor i Vincenzo Montella rikuperoi tre gola ndaj Besiktas të Pjanic, duke fituar një pikë të rëndësishme në një ndeshje të kampionatit turk e cila u mbyll 3:3.

Pavarësisht golit të shënuar nga një penallti të shtunën e kaluar në ndeshjen e fituar 3-1 kundër Rizespor, trajneri Montella lë Supermario në stol në fillim dhe humbet 2:0 falë golave ​​të Francisco Javier Montero Rubio dhe Josef de Souza Dias.

Në pjesën e dytë, Besiktas gjeti edhe golin e tretë me Ridvan Yilmaz por më pas pësoi reagimin e mysafirëve: Matias Vargas shënoi në 60 ’, pastaj hyri Balotelli i cili në minutën e 79 akoma shkurtoi distancën me nje supergol nga distanca.

Dhe në minutën e 97 -të, në rikuperimin shumë të gjatë të dhënë nga gjyqtari, Demirspor gjeti golin e barazimit me Assombalonga, në një asistim nga vetë Balotelli.

Supermario bëhet protagonist negativ në finale: nga imazhet ai duket se i thotë diçka stolit të kundërshtarit, duke shkaktuar një luftë.

Por gjithçka filloi me ngazëllimin pas golit.

Balotelli u gëzua në mënyrë ironike, duke vendosur gishtat te koka si per te thene “e perdor trurin” dhe drejtuar Sergen Yalcin, trajnerin e Besiktas, sepse ky i fundit në vitin 2020 do të kishte refuzuar kategorikisht ardhjen e tij në klub, duke e konsideruar lojtarin një kokëfortë dhe, siç raportoi dikush, “pa tru” .

Prandaj gjesti i Supermario, i cili gjithashtu u ndëshkua në minutën e 79 -të, erdhi si hakmarrje.