Sheiku i Manchester Cityt e do me çdo kusht Mbappen

Futboll

Sheiku i Manchester Cityt e do me çdo kusht Mbappen

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 00:21
Kylian Mbappe

Transferimi i Mbappes në Real Madrid është i komplikuar. Ian McGarry dhe Duncan Castles, gazetarët e specializuar në tregun e transferimit, thonë se sheiku i Manchester Cityt, Shekh Mansour ka kërkesë personale transferimin e sulmuesit francez.

Mbappe do të jetë lojtar i lire verën e ardhshme, kur i skadon kontrata me PSG-në dhe vet pronari i Cityt ka kërkuar të nisin ofenzivën për ta transferuar në Angli.

I interesuar për transferimin e tij është edhe Real Madridi, që ishin afër arritjes së marrëveshjes.

Ndërkohë, Paris Saint-Germain ende ka shpresë se do të arrijë marrëveshje për rinovimin e kontratës me yllin francez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat