Sheiku habit Realin, jep urdhër për blerjen e Mbappe

Futboll

Sheiku habit Realin, jep urdhër për blerjen e Mbappe

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 11:55
Sheiku habit Realin, jep urdhër për blerjen e Mbappe

Manchester City mund ta mposhtë Real Madridin për nënshkrimin e Kylian Mbappe duke u hedhur në sulm para se kontrata e tij me Paris Saint-Germain të përfundojë në fund të sezonit.

Sheiku Mansour, pronari i kampionëve në fuqi të Premier League, ka lëshuar një 'mandat' për ta bërë Mbappe -n të pasur sulmuesin më të ri të klubit 'me çdo kusht', sipas ekspertëve të transferimit.

Ultramiliarderi Mansour ka urdhëruar nisjen e operacionit për golashënuesin më të mirë të PSG-së Mbappe që mund të përfundojë që në afatin kalimtar të janarit, ka raportuar Transfer ëindoë.

Real Madridi pati një përpjekje dëshpëruese për të nënshkruar me fituesin e Kupës së Botës, duke dështuar me dy oferta para se afati kalimtar i verës të mbyllet më 31 gusht.

Gjigantët e Ligës konfirmuan për Sportsmail në gusht se ata kishin një ofertë të dytë prej 170 milionë eurosh (145 milionë paund) plus 10 milionë euro (9 milionë paund) të refuzuar në mënyrë të prerë nga PSG, i cili do të humbasë njeriun me të cilin nënshkruan në mënyrë të përhershme për 166 milionë paund në 2018 dhe ku mos i marrë asgjë verën e ardhshme, pasi Mbappe mund të shkojë me parametra zero.

City u lidh me idhullin e Tottenham Harry Kane gjatë gjithë verës, por u përfol fuqimisht se nuk ishte i gatshëm të pranonin 150 milionë paund të Spurs për kapitenin e Anglisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat