Koeman: Asgjë nuk fitohet kështu

Futboll

Koeman: Asgjë nuk fitohet kështu

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 14:54
Koeman: Asgjë nuk fitohet kështu

Trajneri i Barcelonës, ​​Ronald Koeman, doli në konferencë shtypi për të vlerësuar sfidën e kësaj të diele kundër Levante.

Holandezi u pyet në lidhje me marrëdhënien e tij me presidentin Joan Laporta, duke shpjeguar se kanë të njëjtat parametra të përzemërsisë, edhe pse pa trajtuar “plagët” më të thella.

Koeman ishte gjithashtu autokritik për protestat e tij, megjithëse kërkoi mirëkuptim për shkak të tensionit në ndeshje:

“Është e komplikuar sepse ka gjëra në lojë, me të cilat nuk pajtoheni, momente konfliktuale, por asgjë nuk fitohet kështu, ndaj duhet të mësoj.

Duhet të jem më i qetë, edhe pse mendoj se jam njeri dhe në një moment në lojë është e vështirë të pranosh disa vendime”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat